MIDA PEAN OSALEMISEKS TEGEMA?
1.
Osta ühe või mitme korra kauplejapilet 
E-POEST
2. Vali kauplema tulemiseks sobivad kuupäevad REGISTREERIMISLEHEL
3. Tutvu KAUPLEJA MEELESPEAGA

MILLAL HOOVIOTT TOIMUB?
Igal neljapäeval kell 17-18.30. Platsile oled oodatud letti üles sättima kell 16.30.

KUS TOIMUB?
Rapla turuplatsil (Taara 4, keskväljak), mille asukoha leiad kontaktide lehelt.

KES ON OODATUD KAUPLEMA?
Turg on otse tootjalt tarbijale formaadiga. Kauplema on oodatud kodumaise toidu tootjad, koduköögid, käsitöömeistrid. Aia- ja metsasaadusi ning taimi ootame müüma ainult selliseid müüjaid, kes on oma tooted ise kasvatanud (või metsasaaduste puhul korjanud). Kokkuostust pärit aiasaaduste müümine ei ole hooviOTTil lubatud.

Mujalt maadest on teretulnud selline toodang, mida ei ole võimalik Eestis toota (näiteks oliiviõli).  Sellise kauba müüja peab kauba saama otse tootjalt ning olema tuttav tootja, toote ning tootmisprotsessiga.

NB! Toitu saavad hoovikal müüa need tootjad, kes on oma tegevusest eelnevalt PTAd teavitanud ehk registreerinud koduköögi või tootmise. Täpsem info teavitamise ja ohutu toidu müümise ja valmistamise kohta on leitav ameti kodulehel (LINK).

Kui PTA tuvastab järelevalve käigus müügilt tõendamata päritoluga toidu ja/või pole eritemperatuur tagatud (nt külmkapi temperatuuri vajav toit, sh liha, kala), siis loetakse see ohtlikuks ning selline toit tuleb müügilt eemaldada. Potentsiaalselt ohtlikud tooted hävitatakse.

KAS MÜÜA SAAB AUTOST? / KAS KOHAPEAL ON OLEMAS LETID?
Turuplatsil on kauplemiseks autost müümise kohad, letid ja platsid, kus saab kaubelda oma laua ja telgiga. Kohti jagavad korraldajad turu toimumispäeval vastavalt müüdavale kaubale, kauplemise sagedusele ning elektri kasutamise vajadusele. Võimalusel arvestame kaupleja soovidega.

Kui sul endal ei ole lauda ja/või telki, saad laua rentida SIIT ja telgi SIIT.

KUHU AUTO PARKIDA?
Auto saab leti juures olla vaid autost müümise kohtadel. Lettidelt ja laudadelt müües on lubatud sõita platsile kauba maha ja peale laadimiseks, aga kauplemise ajal autod turuplatsil parkida ei tohi. Lähimad parklad on Rapla Külalistemaja ja Benu apteegi juures.

KAS PLATSIL SAAB KASUTADA VOOLU?
Platsil on võimalik lisatasu (1€) eest kasutada voolu. Palume voolu kasutamise soovist meile eelnevalt teada anda, et teaksime paigutust planeerida. Voolu eest saab tasuda e-poes, lisades ostukorvi toote "Voolu kasutamine hoovikal".


KUI PALJU OSALEMINE MAKSAB?
Ühe kauplejapileti maksumus on 8€. Pileti saab osta
e-poest. Pileti saad osta ka kohapeal sularahas, sellisel juhul on kauplejapileti maksumus 12€ ning kviitungi saadame sulle e-mailile.


MIKS PEAB ENNAST REGALEHEL REGISTREERIMA?
Et teaksime sulle platsil kohta hoida ja sinu ettevõtte ning tooted välja reklaamida. Kauplejaid reklaamime Rapla hooviOTTi aktiivses
Facebooki grupis ning Instagrami kontol, tule liitu!


Näeme neljapäeval! :)
Anni ja Janeli